מאמרים

חמש השאלות הנפוצות ביותר בראיונות העבודה (וכיצד לענות עליהן כמו מנהלים!)

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2018-12-22

האם לא יהיה נחמד אם תדע מה בדיוק מעסיקים פוטנציאליים ירצו לשאול אותך בראיון? זה להיות מוכן היטב ובטוח בעצמך. עכשיו אתה יכול לשים את מנהלי הגיוס על הקרקע, לסנוור אותם עם חוש ההומור שלך, להבהיר אותם. מה שחשוב הוא שנדע מראש מה הם רוצים לשאול, בוודאי שלכל ראיון יש קצב ומאפיינים משלו, שאלות ונושאים ספציפיים, אבל במידה מסוימת, יש קריטריונים מסוימים עליהם מתבססות השאלות של מנהלי הגיוס.

 

כאשר אתה מכין  את עצמך, אתה תרגיש יותר רגוע ונוח כאשר אתה מול שאלות כאלה. בהזדמנות זו …

 

הנה חמש השאלות הנפוצות ביותר בראיונות העבודה (וכיצד לענות עליהן כמו מנהלים)

 

שאלה 1: ספר לי על עצמך?

זוהי הזדמנות בשבילך להציג את עצמך, זה לא בהכרח קשור אליך כאדם, אלא כמועמד. כן, הם רוצים לדעת האם הדמות שלך טובה ומתאימה לחברה, אבל יותר מכל דבר אחר, הם רוצים לדעת האם כן תוכל לעמוד בתנאי העבודה והציפיות שלהם. לכן, אתה צריך למקד את התשובה שלך בלספר על הניסיון המעשי שלך, האינטרסים ועל כל מה שמצביע על כך או יעזור בכך שאתה המועמד הטוב ביותר עבור עבודה זו. עם זאת, אין זה הזמן הנכון לקרוא את קורות החיים שלך, אתה צריך לחשוב שזה סיכום של איך התפתחת ומה עשית מבחינת הקריירה והנסיון שלך, זה יהיה מעניין לספר על התחביבים שלך, אבל זה לא רלוונטי.

דוגמאות למה שאתה צריך לומר:

אני מיכאל, בן 25, למדתי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת "מידג'ובס", יש לי וותק שנה בבית חולים "מידג'ובס" במחלקת טיפול נמרץ כללי, ברשותי קורס על בסיסי בטיפול נמרץ ו 10 שנות ניסיון. במהלך עבודתי, נבחרתי להיות ראש צוות במחלקה.

דוגמאות למה שאתה לא צריך לומר:

אחד התחביבים שלי זה שיווק ברשתות החברתיות, היה לי טוב במקום עבודתי הראשון אבל רוצה לעבור כי לא משתלם לי כספית לעבוד בבית חולים "מידג'ובס" ואני רוצה לעבוד במחלקה קלה כדי להיות יותר פנוי לשיווק ברשתות החברתיות.

 

שאלה 2: למה אתה מעוניין בעבודה זו?

האם אתה באמת מתרגש לעבוד במוסד זה או שאתה זקוק נואשות לעבודה? (כל עבודה כלשהי לא חשוב מה) אולי האחרונה היא התשובה שלך, אבל זה לא מה שרוב המעסיקים רוצים לשמוע. הם רוצים לדעת שאתה באמת מתעניין במוסד שלהם, שביררת לגבי המוסד שלהם והעבודה בו, זה מראה על המוכנות והמקצועיות שלך.

דוגמאות למה לומר:

אני שמעתי הרבה על XYZ ומזמן כבר מעוניין לעבוד עם XYZ מאז שהוכרז כמוסד מצטיין במיוחד אחרי ששמעתי את התגובות של המשפחות לגבי המוסד שלכם. עמדה זו תאפשר לי גם להתאים וליישם את "המאמין" או "האני" שלי ואת הניסיון שלי בעבודה.

דוגמאות למה שאתה לא צריך לומר:

כי אני צריך כסף.

 

שאלה 3: מה הן הנקודות החזקות והטובות ביותר שלך?

שאלה זו עשויה להיראות כשאלה קלה, הרי אתה יודע מה אתה עושה בצורה טובה ונכונה, אבל עליך להיות זהיר ומדויק ולקרוא את מודעת הדרושים בזהירות. ודא שכל מה שאתה אומר תואם את הדרך שבה הם מתארים את העבודה ושאתה תואם את הדרישות שלהם. האם הם מחפשים חבר צוות עם כישורי מנהיגות? ייתכן שתרצה לדבר על כישורי התקשורת שלך ועל יכולת הדיבור שלך מול הקהל והעמידה על הבמה מול הציבור (הקפד להגיד רק את האמת). אם אתה חושש להתנהג ביהירות ובהתנשאות, שים את המילים בפיו של מישהו אחר (ספר את המילים שמישהו אחר אמר עליך). עוד עצה טובה היא להשתמש בהישגים מדידים וניתנים למדידה כדי לתמוך במה שאתה אומר, רק ודא שיש לך קישור בין כל הפרטים שאתה מספר בראיון.

דוגמאות למה לומר:

נאמר לי שאני ראש צוות טוב, ולמעשה אני מנהל פגישה שבועית של הצוות, מקשיב לטענות שלהם, לבקשות ולהמלצות שלהם ומנסה לעשות שינויים בהתאם במחלקה.

דוגמאות למה שאתה לא צריך לומר:

אני קצת עמוס בזמן כרגע, אבל אני באמת טוב בהכל, אתם תראו את זה.

 

שאלה 4: מה הן נקודות החולשה שלך?

אם אתה מרחיב פה, או שדיברת על הרבה נקודות, זה יגרום לקבלת החלטה מהירה ושלילית של המעסיק. מצד שני, אם תאמר, "אין לי חולשות, אני מושלם." הם בטח יחשבו שאתה שקרן או חסר מודעות עצמית לחלוטין. אז מה אתה עושה? תחשוב על חולשה אמיתית, אבל חשוב מאוד שחולשה זו לא תהיה דבר בסיסי שתצטרך בעבודה שלך, הסבר איך הבנת את זה וכיצד אתה מתמודד כדי לשפר את זה, זה יראה שאתה הוגה, רוצה ללמוד ולקבל את הטוב ביותר, כיף והומור יכול להיות גם השפעה גדולה כאן.

דוגמאות למה לומר:

לפעמים אני חושב שאני קשה עם עצמי, לא סולח לעצמי, בסופו של דבר אני מנסה להכניס לראש שאני בן אדם, ואני מנסה מפעם לפעם לשפר את זה.

דוגמאות למה שאתה לא צריך לומר:

אני מכור לעבודה, ואני אף פעם לא עושה טעויות.

 

שאלה 5: איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

שינוי מקומות עבודה הוא הרגל חדש ורוב המעסיקים מבינים כי צעירים שאפתניים במיוחד מחפשים תמיד הזדמנויות אז אתה לא צריך להעמיד פנים שאתה תישאר שם במשך חמש שנים. במקום זאת, נסה לעשות חיבור בין עבודת החלומות שלך, לבין התחביבים שלך, תחומי עניין וחוויות. זה מראה למעסיקים כי אתה שאפתני, מוביל ומחפש פיתוח קריירה.

דוגמאות למה לומר:

אני רואה את עצמי כראש צוות לעתיד, מהרצון שלי להיות יוזם ולנסות תמיד לעזור לאנשים מסביבי, אני רואה את עצמי עובד עם צוות ולא לבד.

 

כל ראיון הוא קצת שונה מהשני אבל אם תוכל לענות על השאלות האלה, תוכל לשים את אבן הבסיס ... ולפעמים כמה תשובות מדהימות הוא כל מה שאתה צריך כדי לשכנע את מנהל הגיוס כי אתה האדם הנכון עבור עבודה זו.

 

אין לכם קורות חיים? עדיין תוכלו להשתמש במידג'ובס! הרשמו כעובדים וצרו קורות חיים בחינם. לחצו לפרטים.