מאמרים

רפואה סינית כתרופה לחזרה מהירה לשגרה

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2020-06-01

לרפואה הסינית השפעות רבות על חיי מטופלים בכל הנוגע לשיקום ולחזרה לאורח חיים בריא ותקין. ההוכחה לכך היא השיפור המשמעותי עבור חולים במחלות מעי דלקתיות שונות, אשר כי בזכות אותם הטיפולים שמציעה הרפואה הסינית, השתקמה מערכת העיכול ואפשרה חזרה לאורח חיים בריא ואיתן.

 

בין המערכות החשובות בגופנו נמנית מערכת העיכול. היא עוברת מן הפה, דרך הוושט, הקיבה, המעי הדק, המעי הגס ולבסוף מסתיימת בפי הטבעת. המזון והשתייה שאנו צורכים, עוברים דרך מערכת העיכול, נספגים בדם, ושאריות המזון הנותרות יוצאות החוצה על ידי הצואה והשתן. במצב בו קיימות מחלות מעי דלקתיות כגון קוליטיס וקרוהן אשר פוגעות בפעילותה התקינה של מערכת העיכול, ספיגת המזון והנוזלים בגוף יוצאת מאיזון, ופוגעת באופן משמעותי בתהליך העיכול. דלקות במערכת פוגעות במעי הגס ומתאפיינות בדלקות לאורך כל המעי, לצד מחלות וויראליות נוספות כגון אפטות בחלל הפה.

 

פתרון הרפואה הסינית לדלקות במערכת העיכול

 

משחר ההיסטוריה ידועה הרפואה הסינית כפתרון אולטימטיבי לחולים עם מחלות רקע שונות. עבור חולים במערכות מעיים היא מאפשרת אבחון מקיף הכולל בדיקות בטן, לשון, יובש לצד לחות ואבחון דופק וסימנים גופניים נוספים. זאת על מנת לאפשר לכל אדם לקבל את הטיפול הנכון לו באופן מדויק ואישי.

 

בין הטיפולים הניתנים לחולים במחלות מעי דלקתיות ניתן למנות דיקור, המלצות על תזונה נכונה, ושימוש בצמחי מרפא. מומחים ממליצים על שילוב בין הטיפולים כדי לאפשר תהליך של ריפוי וחזרה לחיים בריאים בזמן מהיר. כמו כן, הוכח ששילוב בין הטיפולים מציג נסיגה משמעותית מיידית של המחלה הדלקתית.

 

הטיפול במחלות מעי דלקתיות מתאים ומומלץ בכל שלב של המחלה. במצבי מחלה אקוטיים, ייעשה ניסיון להקל על התהליכים הדלקתיים תוך שילוב של טיפול מערבי בעת הצורך, איזון וחיזוק מערכת העיכול והגוף כולו. במצבים כרוניים ובמהלך הפוגה, ניתן לטפל על מנת לחזק ולתמוך במערכות הגוף, למנוע הידרדרות וחזרה של דלקת, ולרווח את תדירות הופעת ההתקפים. השילוב של רפואה סינית לצד טיפול קונבנציונלי יכול להביא לשיפור משמעותי ומרשים בתוך פרק זמן קצר.

 

Digestive tract Infections

 

דרכי הטיפול

 

חלק משמעותי במהלך הטיפול, הוא ההתייחסות לתזונה שאנו בוחרים. תזונה נכונה תתמוך בשיקום ובאיזון המצב הבריאותי ותשפר את מצב המחלה. אכילה מרובה של ירקות ופירות, מנות עשירות בחלבון לצד אכילה של מזון המכיל פחמימות הן המפתח לטיפול מהיר במחלה. לעומת זאת מזון עתיר שומן לצד אכילת מזון עתיר בסוכר, עלול להחריף את הדלקות במעי ולגרום למחלות רקע נוספות כדוגמת הסכרת. הרפואה הסינית מאפשרת לכל חולה לבחור את התפריט המתאים לו באופן אישי, בהתאם להתקדמות המחלה, מחלות רקע נוספות, משקל הגוף ועוד.

 

טיפול נוסף וידוע בעולם הרפואה הסינית מתייחס לדיקור הסיני. בעזרתו מתאזנת רמת האנרגיה בגוף, מתאפשרת הפגת מתחים וחרדה. בעזרת הדיקור משתקמות הרקמות הפגועות ומופחתת הדלקת במערכות העיכול.

 

סטרס ואורח חיים מתוח ועמוס מאד עלולים להתבטא בפגיעה באברים פנימיים שונים ובהם הכבד ומערכת העיכול. כחלק מהטיפול ברפואה סינית ועל מנת לתמוך בתהליך הריפוי, מומלץ לשלב פעילות גופנית מתונה ומתאימה למצב המחלה, טכניקה, טיפול או שיטה להרפיה, הפחתת מתח והרגעה כללית, וכמובן סדר יום מתאים: שינה מספקת בשעות הלילה, הקפדה על מספר ארוחות קלות ביום, לעיסה נכונה ואכילה מתונה, הימנעות מהסחות דעת בשעת הארוחה, שתיית מים ועוד.

 

לסיכום

 

התערבות הרפואה הסינית במקרים כאלו חשובה ביותר: הטיפול נעשה בתקשורת תמידית עם הרופאים המטפלים. בנוסף לטיפולים שצוינו לעיל, ניתן לשלב טיפול בצמחי מרפא שונים, כדי להקל על הדלקת במעי ולחזק את מערכת החיסון של המעיים והגוף כולו. תזונה היא חלק חשוב בתהליך השיקום - חשוב מאוד להימנע מגורמים מזיקים כגון צבעי מאכל, משפרי טעם, סוכר, פחמימות פשוטות, בשר בקר ושמן. במידה וישנו חוסר בברזל או בוויטמינים ומינרלים אחרים, יומלצו תוספי תזונה שונים המותאמים למקרה הספציפי.

 

הרפואה הסינית מאפשרת למי שחיים עם מחלות מעי דלקתיות לשפר משמעותית את מצבם הבריאותי, לשקם את מערכת העיכול ולחזור לאורח חיים תקין ובריאות איתנה.

 

מחפשים עבודה בתחום הרפואה הסינית? מעוניינים בקבלת מידע נוסף ממאמרים ומחקרים נוספים? Medjobs, אתר משרות הרפואה הגדול בישראל. האתר שלנו מציג תוצאות מרשימות בדמות עשרות מעסיקים ומאות משתמשים רשומים, הנהנים ממאות משרות בלעדיות, עם מעל ל-60% סיכויי הצלחה במציאות עבודה.


מה תרצו
לעשות?