מאמרים

המספרים שמאחורי הקורונה

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2020-05-05

בחודשים האחרונים תפסה המילה קורונה את שיח היום הציבורי – בחדשות, בעדכונים, במשרד ובבית. מדובר בנגיף נפוץ ממשפחת הסארס שבדרך כלל תוקף את בעלי החיים, ואם בני האדם נדבקים, לרוב המחלה תעבור בעצמה ללא צורך בטיפול מקיף. אך החודשים האחרונים הראו לנו את פוטנציאל הקאל של המחלה, בעיקר בקרב הגיל השלישי. מיליוני חולים בכל העולם, מהם מאות אלפים אשר קיפחו את חייהם, ואפילו לטובי המומחים בעולם הרפואה, שחוקרים במשך שנים את תחום הווירוסים המזהמים אין תשובה מתי יימצא חיסון לנגיף שהתפרץ לפתע לחיינו. Medjobs עושה לכם סדר עם כל ההנחיות של משרד הבריאות המעודכנות ביותר לצד המספרים העדכניים. יחד ננצח את נגיף קורונה

 

רקע כללי

סביר כי רובנו נדבקנו בנגיף הקורונה, מבלי לדעת. עם זאת, במגיפה הנוכחית מדובר שונה ממה שהכרנו. הנגיף עבר מוטציה והפך לאלים וקטלני בעיקר בקרב חולים עם מחלות רקע ואנשים מבוגרים בגילאי 65 פלוס. רק בימים האחרונים, לאחר כמעט חודשיים של בידוד וסגר, ניכר שינוי בירידה במספר החולים בישראל והמשק אט אט חוזר לשגרה.

 

הקורונה במספרים

נכון להיום (03.05.2020) המספרים מציגים ירידה מתמשכת בישראל, בעיקר מצד החולים המונשמים. על פי נתוני משרד הבריאות נערכו עד היום 397,046 בדיקות, ונמצא כי 41 חולים התווספו היום אל הרשימה בישראל. סכמת החולים מצביעה כי ישנם כיום 6,160 חולים במצב קל, רובם בבידוד ביתי ללא סימפטומים. כ-66 מהחולים במצב בינוני, 103 במצב קשה ו-82 מונשמים, חלקם בסכנת חיים ממשית. סה"כ מפרוץ המגפה נתגלו בישראל 16,193 חולים – 9,634 החלימו ו-230 חולים, רובם מבוגרים עם מחלות רקע, נפטרו מהמחלה.

 

כיום, 310 חולים מאושפזים בבתי החולים, 3,512 נמצאים בטיפול ביתי ו-1,591 מאוכסנים במלונות שעברו הסבה למלונות קורונה לאור המצב ולאור הירידה החדה במספר התיירים והנופשים הישראליים, מה שפגע קשות בענף המלונאות והתיירות בישראל.

 

המצב בעולם שונה מהמצב בישראל, וניכר כי יידרש זמן רב כדי להתאושש מן המחלה הקטלנית. באופן כללי, מספר החולים המאובחנים בקורונה בכל העולם עומד על 3,513,292 בני אדם. 245,494 נפטרו. את מספר הנפטרים הרב ביותר סופגות המדינות החזקות בעולם כדוגמת ארצות הברית, בריטניה, ספרד, איטליה וצרפת. מספר החולים שמצבם קשה עד אנוש עומד על 50,580, לצד מספר המחלימים שמספרם עומד על 1,132,677 בני אדם. מספר המדינות הנגועות עומד כעת על 212 – מספרים חסרי תקדים עבור וירוס שרק לפני כמה חודשים פרץ לראשונה בסין.

 

דרכי התמודדות עם המחלה

עד שיימצא חיסון – יש צורך למלא את הנחיות משרד הבריאות באופן הבא: חובה לחבוש מסיכה בכל יציאה למרחב הציבורי, לרחוץ ידיים היטב במיוחד לפני ואחרי האוכל. לשמור על מרחק של 2 מטרים אחד מהשני ולא ללחוץ ידיים למכרים ולבני משפחה. מומלץ להימנע מיציאה לכל מרחב ציבורי במידה ויש חום או שיעול. אנשים בגילאי 65 ומעלה בעלי מחלות רקע – כדאי שיימנעו מלצאת מהבית אם אין צורך בכך. כמו כן, רצוי לנגב משטחים מסוגים שונים באמצעות מטליות כלליות לניקוי ולחיטוי. כמו כן חשוב מאוד לשמור על בריאות פיזית ונפשית – להקפיד על שגרה בריאה, פעילות גופנית לפחות שעה אחת ביום, להירגע, לנוח, ללמוד ואם ניתן לעבוד מהבית.

 

The corona virus in numbers

 

לסיכום

נגיף הקורונה יחלוף. אך עד שזה יקרה, חשוב מאוד להקפיד על הוראות משרד הבריאות שנועדו להציל חיים. שמרו על הכללים החשובים ביותר: חבשו מסיכות ביציאה מן הבית, שטפו ידיים, הימנעו מפגישות עם קרוביכם, שימרו על מרחק של שני מטרים אחד מהשני אך הכלל החשוב מכל – אם לא צריך, אל תצאו מהבית. רק כך נצליח יחד לשטח את העקומה ולנצח את נגיף הקורונה.

 

מעוניינים להתעדכן בכל מה שקורה עם נגיף הקורונה? זקוקים לידע נוסף במגוון תחומים בעולם הרפואה? היכנסו עכשיו ל-Medjobs, אתר לחיפוש משרות בתחום הרפואה בישראל. כך תמצאו מאמרים, מחקרים עולמיים, עדכונים אונליין מכל מה שקורה בעולם וכמובן – המשרות הבלעדיות ביותר רק לתחום הרפואה. היכנסו עוד היום לאתר


מה תרצו
לעשות?