מאמרים

הדרך להחלמה מתחילה כאן

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-31

צילום הרנטגן הראשון התקיים בשנת 1895 על ידי הפיזיקאי וילהלם רנטגן, לצורך בדיקות רפואיות. מאז, התפתחה הטכנולוגיה בצורה משמעותית והפכה את עולם הרנטגן והדימות לחשובות בפתרון הבעיה לציבור החולים.
 

כיצד פועלות מכונות הרנטגן והדימות?
 

קרני הרנטגן מתמקדות על האזור אותו מבקש המטופל לבדוק, פוגעות בו, יוצאות אל מחוץ לגוף ומגיעות אל לוח צילום שממיר את הנתונים שהתקבלו לתמונה מצולמת. תוצאות הטיפול מראות תמונה אחת המחולקת לשני חלקים מרכזיים: זיהוי העצמות על ידי צביעתן בצבע לבן והחלק השחור בלוח שמראה שהקרניים לא פגעו ביתר החלקים בגוף, ולכן הוא לא מציג אותם.
 

את צילומי הרנטגן ניתן לחלק לשש קבוצות מרכזיות:
 

  • צילומי עצמות ומפרקים.
  • צילומים שנעשים על ידי חומרים מנוגדים, דוגמת יוד.
  • צילומי ווידאו באמצעותם ניתן לאבחן ולטפל במחלות פולשניים ובכלי דם חסומים.
  • צילומי CT מתקדמים שמעניקים תוצאות טובות יותר לתמונה המתקבלת, אך יחד עם זאת מעבירים כמות גדולה יותר של קרינה אל המטופלים.
  • צילומי MRI שבודקים איברים פנימיים באמצעות מגנט מיוחד שמייצר תמונה המציגה את האיברים וכלי הדם. זוהי טכנולוגיה מתקדמת שאינה עושה שימוש בקרינה במהלך הבדיקה.
  • טכנולוגיית צילומי אולטרסאונד שיוצרת תמונות של איברים שונים בגוף באמצעות שימוש בגלי קול. השימוש בטכנולוגיה זו נעשה ללא שימוש בקרינה במהלך הבדיקה.

 

האנשים שנמצאים מאחורי המכונות
 

היום כולם מבינים שציוד רפואי, מתקדם ככל שיהיה, אינו יכול לפעול ללא עזרתו של טכנאי רנטגן מקצועי ומיומן. העובדים עוברים הכשרה יסודית לביצוע בדיקות, צילומים ואבחונים. במהלך הכשרתם התעסוקתית, עושים הטכנאים בדיקות רנטגן אמיתיות על חולים ומספקים אבחונים בזמן אמת. כל זאת כדי להתמקצע במהירות האפשרית לאור הציוד החדיש שנכנס מדי יום אל בתי החולים והמרפאות. כאשר נרכשת מכונה חדשה, נדרשים טכנאי הרנטגן לעבור הכשרה מיוחדת בעזרת מדריך מיומן המלווה אותם לאורך כל הדרך, עד להכשרת המלאה לשימוש במכשיר.


טכנאי הרנטגן אחראים על כל תהליך הבדיקה של המטופל. הם מלווים אותו אל תהליך הבדיקה ולאחריה, דואגים לפיתוח איכותי וחדשני של הבדיקות, מעבירים את התוצאות במהירות לאבחון של רופאים מומחים ועוד.


טכנאי רנטגן הפך למקצוע מבוקש, גם בארץ ובחו"ל, ורבים מבקשים לעשות הסבה מקצועית אל התחום שהולך ומתפתח. לאחר הלימודים, יוכלו אנשי הרנטגן לחפש משרות לתעסוקה בכל מוסדות הבריאות בישראל ובעולם: קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות ועוד.


האנשים שעובדים מאחורי המכונות, אחראים לא פחות מהרופאים על הצלת חיי אדם. טכנאי הרנטגן מעניקים למטופלים את הזדמנות הראשונה לבדיקה ואבחון מידיי במידת הצורך של המחלה.


עולם הרנטגן הוא חוליה חשובה בתחום הרפואה. המכשור החדיש משמש כזוג עיניים נוספות עבור הרופאים ומאפשר להם לאבחן מחלות שונות. הטכנולוגיה החדשה הביאה לקפיצת דרך משמעותית בתחום זה בשנים האחרונות - בציוד חדשני זה נעשה שימוש במחלקות השונות בבתי החולים ובמרפאות במגוון רחב של מכשירים כגון MRI, CT ואולטרסאונד. המכשירים השונים מתפתחים מדי שנה, ומאפשרים לרופאים לאבחן את המחלה בדיוק ובקלות רבה יותר.


 

לסיכום


למכשירי הרנטגן שימושים רבים לסריקת חלקי גוף שונים, לצורך אבחון בעיות רפואיות. תכונותיהן של קרני הרנטגן לשקף עצמים צפופים ולעבור באין מפריע דרך רקמות או עצמים רכים הופך אותן לאמצעי חיוני בענפי הרפואה השונים והן הצליחו להציל חיים אינספור פעמים.


מחפשים עבודה בתחום הרנטגן? היכנסו אל פורטל Medjobs, האתר הגדול בישראל לחיפוש משרות רפואיות. כאן תמצאו את המשרות העדכניות ביותר בתחום. הירשמו עכשיו והצטרפו אל עשרות עובדים בישראל שמצאו תעסוקה חדשה בתחום הרנטגן.


מה תרצו
לעשות?