מאמרים

הרופאים זקוקים לתרופה לפני שיהיה מאוחר מדי

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-31

בדו"חות האחרונים שפרסם משרד הבריאות מסתמנת מגמה קבועה ומסוכנת שבה ניתן לראות בבירור ירידה עקבית במספר הרופאים בישראל. הצעות עבודה מחו"ל, הסבות מקצוע לתחומים אחרים כגון הייטק וההתפתחות של הרפואה הפרטית, מחריפים את המחסור ברופאים בצורה משמעותית. רופאים מומחים וסטודנטים הלומדים את מקצועות הרפואה השונים, מעדיפים ללכת אל האלטרנטיבות המפתות ומשאירים את מערכת הבריאות בישראל במחסור חמור שלא נראה כדוגמתו בעשרים השנים האחרונות.

אם בעשור הקודם היו פחות סטודנטים לרפואה, אזי שהיום מספר הסטודנטים הכפיל ואף שילש את עצמו, מה שגרם לפער גדול בין מתמחים לבין רופאים מומחים בישראל. נוסיף לכך את התקנים שלא עודכנו לנוכח התפתחותה של מערכת הבריאות, השינויים הטכנולוגיים שמשפיעים על עולם הרפואה, הקצב המהיר שבה האוכלוסייה גדלה ומזדקנת והעומס הרב על הרופאים והמתמחים שמתבטא בעבודה מסביב לשעון, לעיתים אף במשמרות של יותר מ-24 שעות. לכן, הקימה המדינה וועדות שונות ששמו להן כמטרה לשפר את המצב החמור במחסור הרופאים במדינת ישראל.

 

מהם הפתרונות שנקבעו לטיפול בבעיית מחסור הרופאים?
 

מתן תמריצים לקליטת רופאים חדשים וותיקים - מקצוע הרפואה הוא מהחשובים במדינה. מערכת הבריאות של ישראל נחשבת לאחת מהטובות בעולם, נעשה בה שימוש בטכנולוגיה ובציוד חדשני ומתקדם ומיטב המוחות הרפואיים הגדולים והחזקים בעולם צמחו והגיעו ממנה. על כן, חשוב לשפר את התנאים של הרופאים בארץ ולהעניק מלגות ותמריצים שונים לשיפור תנאי הלימוד לסטודנטים. כך, תצליח המדינה להגדיל את מספר התלמידים שיבחרו ללמוד את מקצועות הרפואה השונים ולהחזיר את הרופאים לישראל לאחר שהותם בחו"ל.
 

שיפור תנאי העסקתם של הרופאים בישראל – כדי להימנע מבריחת רופאים וסטודנטים מתמחים, יש להשקיע כספים נוספים ולקדם את מעמדם של הרופאים. שיפור תנאי השכר לרופאים שעובדים בערי הפריפריה, והענקת תמריצים נוספים הם חלק מהפתרונות שהועלו בוועדות השונות.
 

הוספת תקנים חדשים – כדי לצמצם את הפער שנוצר בין היצע לביקוש בהתמחויות שונות, וכדי להפחית בעומס העבודה החמור של הרופאים, יש לפעול לטובת הגדלת כמות התקנים שיוסיפו עוד רופאים למערכת הבריאות. כמו כן, יש להקים צוות מקצועי אשר ימליץ למשרד הבריאות בדבר התקנים הנחוצים לבתי החולים ולמרפאות בתחומים השונים.
 

גיוס מחדש של רופאים גמלאים – בזמן שתהליך ההתמחות אורך שנים ארוכות, בכל שנה פורשים מאות רופאים וותיקים שיוצאים לגמלאות. כדי לעשות סדר, אל מול המתמחים שמקבלים רישיון חדש, מדובר על הפסד כוח אדם הגדול כמעט פי שלוש מהרופאים החדשים שנכנסים לשוק העבודה. על כן, יש צורך בחשיבה ובהבאת פתרונות יצירתיים שיפתו את הרופאים הוותיקים לחזור לעבודה בבתי החולים ובמרפאות.
 

התמחויות במרפאות קופות החולים – מרבית החולים בישראל נמצאים בטורים הארוכים של קופות החולים. עם התפתחות הטכנולוגיה הרפואית, גם קופות החולים שיפרו את מעמדן. ציוד רפואי חדש נכנס, רופאים מומחים החלו לעבוד עם הקופות השונות במקביל לעבודתם בבתי החולים ועוד. על כן, עלתה המלצה להעביר חלק מהמתמחים אל מרפאות קופות החולים כדי לפנות מקום למתמחים חדשים הממתינים לתורם. כך מקווים, יעלה מספר הרופאים בישראל בלפחות 20% מדי שנה.

 

לסיכום

 

כבר לפני יותר מעשור פורסמו המלצות ראשונות לשיפור תנאי העסקתם של הרופאים בישראל. מערכת התקנים המיושנת, לצד העומס בעבודה, היעדר תקציבים ופרישתם של מאות רופאים וותיקים בכל שנה, מעמידה את ישראל באחד המקומות הנמוכים במספר הרופאים מתוך רשימת המדינות המפותחות. לכן הוקמו וועדות שונות שהמליצו למשרד הבריאות להקים אסטרטגיה חדשה לבחינת המערך התקין של בתי החולים והמרפאות בישראל.

יחד עם זאת, נתונים חדשים שפורסמו בשנה האחרונה, מצביעים על עלייה במספר הרופאים והאחיות בישראל וניכר כי מערך הצוותים הרפואיים ימשיך לגדול גם בשנים הקרובות. אז האם אנחנו בדרך לשינוי המיוחל? ימים יגידו.

רופאים וותיקים? סטודנטים לרפואה? אחים/אחיות? מחפשים עבודה חדשה בתחום? הכירו את Medjobs, הפורטל הגדול ביותר בישראל לחיפוש משרות רפואיות. האתר מציג תוצאות חיפוש של עשרות משרות בלעדיות למגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בעולם הרפואה. היכנסו עכשיו לאתר, הירשמו והצטרפו לעשרות עובדי רפואה בישראל שמצאו תעסוקה חדשה אצלנו בפורטל.


מה תרצו
לעשות?