מאמרים

מקצועות שמבטיחים תעסוקה ברמה יחסית גבוהה

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-03

עומדים לפני לימודים אקדמיים ומתלבטים במה לבחור? מרבית הסטודנטים מתחבטים בשאלה זו ובשיקולים שונים של כדאיות, לצד עניין ונטייה מקצועית. מרביתם בוחרים על פי סיכויי הקבלה שלהם להשתלב במקצוע ולפתח קריירה מתגמלת.

אין ספק כי השיקול התעסוקתי לגיטימי ורלוונטי, אך הבעיה היא שקשה לחזות מה יוליד יום. שוק העבודה מתאפיין בשינויים ובתנודות: לעיתים עלייה בדרישה לעובדים מסוימים פוגעת בדרישה לאחרים, לעיתים אפילו נוצר מצב בו כבר אין ביקוש כלל של מקצועות שהיו בעבר חלק בלתי נפרד מהסקטור הפרטי.

אכן שוק העבודה לא תמיד ברור ולא נוכל לצפות כיצד תיראה השנה הבאה, אבל יש לפחות 3 מקצועות שמבטיחים תעסוקה ברמה יחסית גבוהה של ודאות ומיד אחרי התואר הראשון: דרושים עבודה סוציאלית, דרושים אחים ואחיות ודרושים מהנדסים והנדסאים.

הנה הם לפניכם:

 

1. לימודי סיעוד

לימודי סיעוד הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד בקרב קהל יעד מגוון. הלימודים מעניקים אפשרות להשתלב בענף הרפואה, ליהנות ממקצוע מספק ולהתפתח גם באופן אישי לשדה התיאוריה והמחקר. הביקוש לעובדי סיעוד עולה יחד עם העלייה בתוחלת החיים וזה קורה לא רק בישראל אלא גם במדינות מערביות אחרות באירופה ובארצות הברית.

המשמעות בפועל היא שבתום לימודי סיעוד ניתן להגיש מועמדות לעבודה במוסדות רפואיים ברחבי הארץ ולהתקבל באופן כמעט מיידי. כמובן שסיכויי הקבלה עדיין תלויים בדרישות התפקיד ובהתרשמות האישית, אך מדובר בפתרון מעולה עבור מי שרוצה לשלב בין לימודים ופרקטיקה.

 

2. לימודי הנדסה

גם תחום ההנדסה רושם כיום ביקושים לעובדים , באופן שעולה בצורה משמעותית על ההיצע. ההנחה בשוק הפרטי והציבורי היא שהביקוש ימשיך לעלות לאור אורח החיים העכשווי והשימוש המרובה במכונות ובתהליכי ייצור מתקדמים, מה שכמובן מביא לפופולאריות גבוהה של לימודי הנדסה במכללות ובאוניברסיטאות.

לימודי הנדסה מתאימים למי שמגיע עם רקע מסוים מהתיכון או למי שמבקש  לחזק את הידע המקצועי בתחום. תנאי הקבלה ללימודים יחסית גבוהים ודורשים ציון פסיכומטרי, ממוצע בגרויות ולעיתים גם שליטה באנגלית ובמתמטיקה

 

Social-Work

 

3. עבודה סוציאלית

אחד התחומים בו העובדים נהנים מביקוש גבוה ושכר שנמצא במגמת עלייה הוא תחום הרווחה. בתחום זה ניתן למצוא מגוון משרות דרושים עבודה סוציאלית, ולהשתלב במוסדות סיוע ממשלתיים, בעיריות מקומיות או בגופים פרטיים. עובד סוציאלי גם זכאי לגמישות מסוימת מבחינת שעות העבודה ואפשר לשלב את המקצוע הזה בקלות עם חיי המשפחה.

לימודי עבודה סוציאלית מבטיחים תעסוקה אחרי התואר פחות או יותר בגלל אותן סיבות שצוינו בלימודי הסיעוד. גם כאן אפשר לראות קשר ברור בין עלייה בביקוש לעובדים סוציאליים לבין עלייה בתוחלת החיים, רמת חיים איכותית בגיל מבוגר והיצע כלים רפואיים ובריאותיים שלא היו קיימים בעבר והיום הם סטנדרט מקובל.


מה תרצו
לעשות?