מאמרים

היתרונות והתועלות הרבים של פיזיותרפיה פרטית

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-03

פיזיותרפיסטים, מה היינו עושים בלעדיהם?  הם עוזרים לנו להפיק את המרב מהחיים. מאוששים מפציעה, מפחיתים כאב ונוקשות, מאפשרים לנו להגדיל את הניידות ולמנוע פגיעה נוספת. חשוב מכל, הם מקשיבים לצרכים שלנו על מנת להתאים את הטיפול הנכון למצבנו.

בואו נעשה סדר במונחים: הפיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי, אשר מהותו היא עזרה לאנשים בעלי בעיות שונות בתנועה ובכל הקשור לעצבים, לשרירים ולשלד. הטיפול נעשה על ידי תרגילים המותאמים אישית למטופל ולמצב בו הוא נמצא.

בשנים האחרונות הפיזיותרפיה הפרטית הולכת ומתפתחת בעיקר בשל הצורך העולה וגובר בפתרון יעיל, מהיר ומקצועי עבור מגוון רחב של פציעות וסוגי כאב שונים.

מאמר זה יציג את היתרונות והתועלות הרבים של פיזיותרפיה פרטית, ביחס לזו הניתנת על ידי קופות החולים, הן עבור המטופלים והן עבור המטפלים.

 

Private-Physiotherapy

 

זמינות הטיפול

אם ניסיתם לאחרונה לתאם תור בקופת חולים, אתם ודאי מודעים לכך כי קופות החולים לא רק נעשות עמוסות יותר ויותר באנשים הפונים למכוני הפיזיותרפיה, הן גם עוברות סדרת קיצוצים שבמסגרתה נפגעים תקני הפיזיותרפיסטים.

אי לכך, תורים בקופה יכולים להגיע בין חודש לעד ארבעה חודשים. דבר כמעט בלתי אפשרי עבור אדם הסובל מכאבים. במקרה הטוב, כאשר מגיע התור המיוחל הכאב כבר עשוי לעבור, במקרה הפחות אופטימלי, המצב עשוי להידרדר לכדי ניתוח.

פיזיותרפיה פרטית בהחלט מאפשרת זמינות גבוהה למטופלים ומציעה פתרון נוסף עבור הפיזיותרפיסטים.

 

נגישות

אחת הבעיות הנפוצות במקרים בהם נדרש טיפול פיזיותראפי, היא בעיית הנגישות. כאשר אדם מתקשה בתנועה , הוא מתקשה גם ביציאה מהבית, על כן קבלת טיפול לבעיותיו בביתו עשויה בדיוק לענות על הצורך בקבלת טיפול הולם .

כאשר מדובר באדם מבוגר, הקושי בתנועה אף גדול יותר, על כן הפיזיותרפיה הפרטית מהווה מענה מושלם לקבלת טיפול מקצועי על ידי פיזיותרפיסט מוסמך, ללא צורך בהתניידות.

 

מרגישים בבית

אדם הזקוק לטיפול בפיזיותרפיה, נמצא לרוב במצב רגיש וחשוף. הטיפול הפרטי בבית מאפשר תחושת ביטחון בשל הימצאות בסביבה המוכרת , בקרבת אנשים מוכרים , בהם המטופל בוטח. היות שכך, קבלת טיפול פיזיותרפיה בבית מאפשר שחרור פחדים וחששות וכן התמודדות טובה יותר עם הבעיה הקיימת. ללא ספק, מצב אופטימלי, בו הן המטופל והן המטפל מטיבים את איכות הטיפול.

בטיפול בילדים, תרומתו של הטיפול הביתי אף עולה. כאשר הטיפול מתרחש במסגרת הבית, קל הרבה יותר לילדים (ובפרט לקטנים שבהם) לשתף במשחק ולקבל את נוכחות המטפל. לעיתים הטיפול בבית אף מקצר את משכו של טיפול רגיל: נוצר אמון מהר יותר ובאופן טבעי יותר, באמצעות התחברות לסביבתו הטבעית של הילד.

 

זמינות וגמישות

האפשרות לבצע תרגילי פיזיותרפיה בבית הופכת את התרגול לזמין ואדפטיבי יותר, עובדה התורמת רבות להגעה לתוצאות טובות יותר ובפרק זמן קצר יותר בהשוואה לצורך להגיע למקום מסוים על מנת לקבל את הטיפול הנחוץ לשם ריפוי ושיקום.

בטיפול בילדים, הפיזיותרפיה הפרטית מאפשרת להורה גמישות בסדר היום שלו ופותרת מצבים בהם עליו להעדר מהעבודה לצורך טיפול בילד.  בזמן טיפול ביתי אין צורך "למצוא סידור" לאחים, הם מוזמנים לקחת חלק פעיל בטיפול או להמשיך בשגרת המשחק. בנוסף ההגעה הביתה חוסכת את זמן הנסיעה, חניה והתארגנות ומאפשרת גם למשפחות שאינן בעלות רכב להנות מהשירות. ללא ספק היא מסייעת להורה במציאת הזמן הנכון לטיפול בילד וכן מסייעת למטפל ביצירת גמישות בעבודתו.

לסיכום, הטיפול הפיזיותרפי בבית, מהווה פתרון אידאלי עבור המטופלים בכך שמספק מענה לקשיים רבים הקיימים בטיפולים מחוץ לבית . בנוסף, הוא מסייע לפזיותרפיסט בביסוס קשרים אישיים עם מטופליו ויצירת בסיס בטוח להצלחת הטיפול.


מה תרצו
לעשות?