מאמרים

אחים ואחיות- 8 סיבות מעולות להתמודד עם השחיקה ולקום עם חיוך

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-03

מקצועות הסיעוד מהווים חלק בלתי נפרד מתמיכה ועזרה לקהילה במגוון גילאים וצמתים ונחיצותם ודחיפותם ברורה לכל.

אכן מקצוע הסיעוד הוא מקצוע מאתגר, מרתק ובעיקר – מתגמל. הוא מתאים במיוחד לאלו האוהבים לעזור לאחרים וחשים מסופקים מנתינה וסיוע לאחר.

בישראל אפשר למצוא  כ60 אלף אחים ואחיות , כמות שאינה עולה בקנה אחד עם הצורך. כיום הביקוש לאחים או אחיות הולך ותופס תאוצה וקיימות משרות רבות שאינן מאוישות.

 

Medical-Nurse

 

אז היכן הבעיה?

חשוב לומר, כי אחים ואחיות מתמודדים עם מצבים שונים ומורכבים מדי יום, מעל לכל הם מעניקים תמיכה נפשית ורגשית לאנשים רבים. מצבים אלו עשויים לגרום ללחץ, תסכול ושחיקה אישית ומקצועית,  באופן די טבעי וברור.

מה עושים? איך קמים בבוקר עם חיוך על הפנים, אך לא פחות חשוב, חיוך פנימי?

 

רכזנו עבורכם כמה סיבות נהדרות שיתנו לכם מוטיבציה:

אנשים זה כל הסיפור

זו לא קלישאה . רופאים אכן מצילים חיים, אבל הם לא לבד. האחים והאחיות האקדמיים מסייעים להם ולאחר שהרופאים מסיימים את עבודתם, עובדי הסיעוד הם אלה שמחזירים את המטופלים למסלול ובונים עימם מערכת יחסים אשר לא תסולא מפז. התרופות ירפאו את הגוף, אבל היחס האנושי ירפא את הנפש , לראייה, מטופלים רבים זוכרים את עובדי הסיעוד למשך שנים רבות.

 

מקצוע שתמיד יזדקקו לו

בואו נודה באמת, כולם יהיו חולים לפחות פעם אחת בחייהם. בניגוד למקצועות שאולי יהפכו לנחלת העבר, כמעט תמיד מישהו, איפשהו, יזדקק לאח או לאחות שיסייעו בטיפול הרפואי.

 

כי מדובר באחד המקצועות העוצמתיים והמרגשים שיש

אחות חדר לידה יכולה לצפות בחיים שמגיעים לעולם, אולי החוויה הכי מתגמלת רגשית. ולחשוב שזה קורה כל יום, כמה פעמים ביום.

 

אני ואתה נשנה את העולם

 עובדי סיעוד יוצקים משמעות לחייהם של אנשים. האחים והאחיות מפרים את המטופלים ומקנים להם עצות לחיים טובים ובריאים יותר ועושים זאת עם חיוך. אם כל אחד יעשה דבר קטן אחד, העולם כולו יהיה טוב יותר

 

אף פעם לא משעמם

אי אפשר להתחמק מזה, עובדי סיעוד רבים זוכים למטחי אדרנלין לעתים תכופות. אין אף רגע דל, תמיד יש מקרה חירום. אבל לעולם לא משעמם...

 

מקצוע הסיעוד הוא אחד מהמקצועות הנדרשים ביותר במערכת הבריאות

דוח שפורסם לאחרונה קובע כי בישראל יש בממוצע 4.9 עובדי סיעוד לכל 1,000 איש, רחוק מאוד מהממוצע של 9 עובדים הנהוג במדינות שונות. על כן מרבית מבוגרי התואר האקדמי משתלבים במהרה במערכת הבריאות.

 

בואו נדבר על השכר- אומנם שכרו של כל עובד סיעוד הוא אינדיבידואלי ונקבע על פי שעות עבודה ותקנים,  אך על דבר אחד כמעט אין מחלוקת: מבין המקצועות הפרא-רפואיים (קלינאי תקשורת, טכנאי רנטגן, תזונאים למשל), עובדי סיעוד משתכרים טוב למדי ושכרם הוא בין הגבוהים.

 

גמישות היא שם המשחק

 בבית, בבית החולים, בקליניקה פרטית – אחים ואחיות אקדמאיים יכולים לעבוד בכל מקום, האפשרויות בלתי מוגבלות. זאת ועוד, עבודה במשמרות היא אחד הדברים הבסיסיים עבור אחים ואחיות. יום אחד אתם עובדים בבוקר, למחרת אתם עובדים בערב – כל שבוע נראה אחרת ומאפשר גם השקעה בחיים הפרטיים, אלה שמחוץ לבית החולים, כן?


מה תרצו
לעשות?