מאמרים

טיפים ליום הראשון לעבודה

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-03

אין ספק שהיום הראשון בעבודה הוא יום שיכול להיות גם מרגש, גם מלחיץ וגם מאתגר. הרצון שלנו לתת את הרושם הטוב ביותר הוא רושם מובן לחלוטין, ולכן ריכזנו עבורכם מספר טיפים מיוחדים שיעזרו לכם להצליח ליצור רושם מצוין שיישאר איתכם גם ימים ואף שנים אחרי, ויצליח להכניס אתכם למוד רגוע ופרודוקטיבי.

 

First-day-of-medical-work

 

אל תהססו לשאול שאלות: נכון, לפעמים זה נראה שאם תשאלו שאלות, אנשים עלולים לחשוב שאתם לא מבינים מספיק. יחד עם זאת, גם החכם ביותר התחיל משאילת שאלות. אם יש משהו שאתם לא יודעים או מבינים, אל תהססו לבדוק, להתעמק או פשוט לשאול מישהו וותיק ומנוסה. אחרי הכל, חשבו על זה כך – אם יש משהו קריטי שאתם לא מבינים ולא מדווחים על כך מראש, יתכן שאותו נושא יעלה בעתיד, ואז חוסר הידע שלכם יבלוט במיוחד.

כל עוד אתם יודעים מה לשאול ואיך, סביר להניח שיותר יעריכו את הרצון שלכם לדעת ולבצע דברים על הצד הטוב ביותר, וכך גם תדעו יותר על איך לעשות דברים נכון.

 

אל תתביישו להציג את עצמכם: אחד המאפיינים הטובים למקום עבודה הוא כמובן ההווי החברתי. כשאתם מגיעים, אולי אתם תראו הרבה עובדים מאוחדים שנראה שהם מכירים אחד את השני במשך שנים, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להיות חלק מהחבר'ה בעצמכם. תרגישו חופשי להציג את עצמכם – שם, מהו התפקיד החדש שלכם, מאיפה באתם ועוד. רוב האנשים יהיו מאוד ידידותיים, נחמדים ומסבירים לעובדים חדשים, ואין שום סיבה שלא תכירו כמה אנשים בנוסף לידע מקצועי חדש.

 

הבינו איפה כל דבר נמצא: חלק ניכר מהיום שלכם יהיה במגוון מקומות אסטרטגיים: העמדה שלכם, משרדי הבכירים, פינות עבודה, מחסני ציוד, מטבחון, שירותים ועוד. כדי להצליח לתפקד ביעילות מרבית, מומלץ לדעת בהקדם איפה כל מקום או ציוד חשוב נמצאים. גם כאן, אל תהססו לשאול – שאלות אחראיות שנשאלות מראש ולא בעת משבר, לרוב יותירו רושם של אחריות בקרב האחראים עליכם.

 

הכל בסדר: גם אם לא הצלחתם לעשות את כל מה שתכננתם, חרגתם בכמה דקות או טעיתם במשהו מינורי, זה בסדר. קחו נשימה עמוקה, נסו להבין למה זה קרה מלכתחילה, ודאגו לכך שהטעות לא תחזור על עצמה. כולנו טועים, וההבדל הוא איך אנחנו מתייחסים לכך. ברגע שנבין שטעויות הן חלק מהחיים ושאנחנו עושים הכל כדי לצמצם אותן ואת הנזק שלהן למינימום, גם אחרים ישימו לב ויחזיקו מכם. אל תשכחו – סביר להניח שאם אתם הייתם במצב הפוך, כנראה שהייתם מתחשבים בעובדים חדשים שעוד לומדים איך הכל עובד.

 

תהיו אתם: אל תנסו לשחק דמות שאתם לא. מקום עבודה הוא מקום יומיומי, ומהר מאוד יכולים לקלוט כל בלוף. בסופו של יום, ובטח בטווח הארוך – אנשים מעריכים כנות ורוצים להתחבר לאדם ברמה האמיתית ולא לשחקן.

 

לסיכום, היום הראשון בעבודה יכול לטמון בתוכו לא מעט שאלות, אבל עם התשובות הבאות, יש לכם בהחלט עם מה לעבוד ואתם יכולים להגיע רחוק, כבר מהיום הראשון. זכרו – הצלחה מביאה איתה עוד הצלחה בהמשך הדרך. מאמינים בכם שתעברו את היום הראשון בשלום!


מה תרצו
לעשות?