מאמרים

העתיד של הרפואה בישראל בעוד 5 שנים

פורסם ע"י פורטל מידג'ובס בתאריך 2019-12-03

אמנם בתור אנשי מקצוע ניחנו ביכולות, כישורים ורצון שקשורים לרפואה, אך עדיין – יש דברים שאפשר פשוט להרגיש ולהבין, ואחד מהם היא הרוח הנושבת בכל הנוגע לעולם הרפואה בישראל. אם עד לפני כמה שנים ואף מספר חודשים, סטודנטים רבים שעמלו קשות במשך שנים בכדי להצליח ולעמוד בתנאים הנדרשים לקבלת התואר או התעודה, רק כדי להתקשות במציאת עבודה בתחום בו הם התמקצעו, הרי שכיום התמונה שונה לגמרי.

Medical-Students

כיום מידג'ובס, עזר כבר למאות ואף אלפי אנשים כאלו למצוא עבודה חדשה, אבל הסיפור עוד רחוק מלהיגמר ולמעשה, הוא רק מתחיל.

ביחד עם הפלטפורמה החדשה, יגיע גם דם חדש למגוון של בתי חולים, מרפאות, קליניקות ועוד, ובכך יוכלו להיפתר מגוון בעיות של תקנים, חוסרים או כמות קטנה של אנשי מקצוע ביחס לכמות המטופלים. אם אנחנו רגילים לשמוע בחדשות דיווחים קודרים על כמות הרופאים או האחיות פר אוכלוסייה, הרי שבעוד 5 שנים מהיום, נוכל לראות עליה חיובית ביחס זה.

בנוסף, כישרונות וידע רבים יישארו בעולם זה ולא ייאלצו "לפזול" למקצועות ותחומים אחרים, ואפילו לשקול מעבר לארץ אחרת. ככל שיותר מאותו ידע יישאר כאן, כך הרפואה תשתפר פלאים ורמת המקצועיות תעלה – וזהו אינטרס של כולנו.

אם זה לא מספיק, בזכות שני השיפורים לעיל, נוכל כעת לראות הרבה יותר אנשים שיתעניינו בלימודים בתחומים הללו, זאת מפני שהם יראו שיפור ניכר שיוכח גם בעליה של שביעות הרצון בקרב החדשים בתחום. גם הוותיקים יוכלו להרוויח רבות – האפשרויות שלהם לגיוס עובדים חדשים טובות יותר מתמיד, וכך הם יכולים למצוא רק את המועמדים הטובים והמתאימים ביותר, ובכך לחזק את המוסד בו הם עובדים, בטח ובטח אם הם מחפשים "יורשים" לקראת פרישה שלהם מהתחום.

גם החולים והמטופלים עצמם ירוויחו – הם יוכלו לקבל טיפול טוב ומהיר יותר, ליהנות משביעות רצון גבוהה מתמיד ולהצליח לחזור לשגרה תוך זמן קצר ביחס למצב כיום. כך, גם הכלכלה תשתפר, מפני שימי המחלה/התאוששות יפחתו פלאים.

לסיכום, עולם הרפואה הוא עולם שכל שיפור בו משפיע בצורה ישירה ועקיפה על כל החברים בו ואף על כלל האוכלוסייה. אם חשבתם שמידג'ובס עוזר רק לאלו שמחפשים עבודה, הרי שהמצב הוא הפוך: האתר עוזר לעובדים, למגייסים, למעסיקים וכמובן גם לאנשים אחרים, וזאת בזכות מטרה פשוטה שצוות האתר מאמין בה מהיום הראשון: לעזור לעולם הרפואה בכל דרך אפשרית.


מה תרצו
לעשות?